Élőbolygónk.hu
A gyógyszermaradványok akár az ételekben is megjelenhetnek
A gyógyszermaradványok akár az ételekben is megjelenhetnek
Tudóscsoportok százai foglalkoznak gyógyszermaradványok elleni védekezéssel
Hatóanyagok körforgása: a szennyvízrendszerből az asztalunkra - a szennyezett víz drámája
Tudósok a gyógyszermaradványok nyomában - a szennyezett víz drámája
Gyógyszer a vízben? - a szennyezett víz drámája
A gyógyszertártól az élővizekig - a szennyezett víz drámája
Mekkora környezeti terhelést okoz az urbanizáció?
Budapest agglomerációjában élsz? A te urbanizált szennyed is figyelik
Tekintse meg a projektről és a nyitókonferenciáról készült kisfilmet.
A projekt nyitókonferenciáját 2017. március 20-án tartottuk az MTA Budaörsi úti kutatóházában. A konferencián elhangzott projektbemutató előadás anyaga letölthető a fenti képre kattintva.
Nagyszabású projekt kezdődött Budapest és a várost körülvevő ingázási zóna népességdinamikájával, illetve a lakossági fogyasztás által okozott egyes szennyezésekkel kapcsolatban. A programról beszélgetett Kotroczó Dóra Kondor Attila Csabával, a Magyar Tudományos Akadémia Földrajztudományi Intézetének projektvezetőjével.
Hogyan és milyen gyakran szennyezzük Budapestet és környékét? Nagyszabású kutatási-fejlesztési projektbe kezdett a Magyar Tudományos Akadémia Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont Földrajztudományi Intézete.
Kutatási terv készült a budapesti szennyezések felmérésére.
Nő Budapest körül a hulladéklábnyom. Budapest és ingázási zónája lakossági fogyasztásának extra környezetszennyezését méri fel az MTA Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont (MTA CSFK) Földrajztudományi Intézete.
Életveszélyes a szmog, ezt tudtuk. De most a Magyar Tudományos Akadémia Földrajzi Kutatóintézetében, és a Semmelweis Egyetem II. számú Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján dolgozó szakemberekkel tisztázzuk, mekkora a baj: gyakoribbak-e koraszülések ha sok a szmog, miből származik a szennyezés, a városlakókon segítenek-e a járművekbe szerelt részecskeszűrők?
Hogyan, mivel és milyen gyakran szennyezzük Budapestet és környékét? Nagyszabású kutatás-fejlesztési projektbe kezdett az MTA Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont (MTA CSFK) Földrajztudományi Intézete: a téma Budapest és a várost körülvevő ingázási zóna népességdinamikája és a lakossági fogyasztás által okozott egyes szennyezések. Az urbanizáció miatti környezetterhelést feltáró kutatás nemzetközi referenciaprojektté válhat.
Új kutatás-fejlesztési projekt indult a budapesti várostérség egyes szennyezéseinek felmérésére és a környezeti kockázatok csökkentésére.